Dobra edukacja - Lepsza przyszłość I


Od 1.09.2008 r. do 30.11.2009 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Świdwinie jest realizowany projekt pod nazwą „Dobra edukacja- lepsza przyszłość” dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Główne zadanie projektu to organizacja 51. godzin zajęć pozalekcyjnych tygodniowo dla uczniów naszej szkoły. W ciągu tego okresu obędzie się 4512 godzin zajęć pozalekcyjnych. Dzięki projektowi szkoła została wyposażona w dodatkowy sprzęt oraz materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć.Harmonogram zajęć

***


Zajęcia z biologii przy nowo zakupionych mikroskopach prowadzone przez panią mgr Jolantę Zatoń.

2

***Zajęcia z informatyki prowadzone przez mgr Janusza Miętka kończące się w listopadzie egzaminem na certyfikat ECDL.


11

ECDL informacje szczegółowe

***W ramach projektu zakupiono płyty DVD z „Teatrem Polskim”, które nie tylko są wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie mogą korzystać z materiałów w domu, wypożyczając płyty z biblioteki szkolnej.

6

***W ramach projektu odbywają się również zajęcia teatralne i dziennikarskie. Uczniowie kółka dziennikarskiego odwiedzili redakcję „Kuriera Szczecińskiego” oraz odbyli warsztaty z zaproszonym dziennikarzem.
Relacja uczestników wyjazdu:
„Dnia 25 listopada 2008 r. redakcja naszej szkolnej gazetki „Między nami varia-tami” wraz z opiekunami K. Felińską i M. Olszewską uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzami „Kuriera Szczecińskiego”. Dzięki uprzejmości szczecińskiej redakcji poznaliśmy warsztat pracy dziennikarzy. Po obejrzeniu archiwalnych numerów pisma, zostaliśmy zaproszeni do sekretarza redakcji pana Bernarda Ziółkiewicza, który opowiedział nam o swojej pracy i o tym, jak wygląda korekta w gazecie. Następnie mieliśmy możliwość przyjrzeć się pracy dziennikarzy w redakcji, a w dziale technicznym pani Teresa Barańska przedstawiła nam ostatni etap w przygotowaniu dziennika do druku. Na koniec naszej wizyty fotoreporter, pan Robert Stachnik, zrobił nam pamiątkowe zdjęcie, które ukazało się kolejnym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.
Wizyta w redakcji niewątpliwie wzbogaciła nasz warsztat pracy i była dla nas ciekawym doświadczeniem.
Uczniowie- dziennikarze z redakcji gazetki szkolnej LO „Między nami varia-tami”

9

 

Powrót

Odwiedź nas na:

NUMERY ALARMOWE

Kontakt

Zespół Szkół 
im. Władysława Broniewskiego
ul. Kościuszki 28
78-300 Świdwin

E-mail (administrator)

admin@zsswidwin.pl

 

JoomBall - Cookies

© 2019 Zespół Szkół im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.